· 

"Молитовний спецназ" ВервицеПереможців

Олена Максименко

 

24 березня Київ та Нью-Йорк об’єднала спільна молитва «Вервиця перемоги» - для того, щоб укріпити дух і посприяти чесним і справедливим виборам голови держави. З боку США молебень відбувався 

у Нью-Йорку, у церкві Святого духа; з української сторони дійство мало місце біля каплички на Алеї героїв Небесної Сотні. 

 

Після ранкової служби в церкві Нью-Йорку відбулося освячення Божих знамен спільноти «Вервиця Перемоги», молебень до Матері Божої за Україну. Також звучала молитва перед іконою «Богородиця Єднання» і молитва перед іконою Христа Спасителя «Я рани ваші взяв на Себе», котрі зображені на хоругвах. Окрім цього, люди вознесли молитву «Вічного Союзу України з Богом», «Вервицю Перемоги» та «40 Отче Наш» - до Отця Небесного за чесні і справедливі вибори Президента і уряду України.

 

Малебень відбувся за участі молитовних спільнот «Вервиця Перемоги» та «Матері у молитві». Ініціатороми молебня стали військовий капелан Микола Мединський та головна координаторка спільноти "Вервиця Перемоги" Людвіга Ролюк. Молитовний твір «Вервиця Перемоги» авторства капелана Миколи Мединського давно вже став більше аніж молитвою та переріс у спільноту, що об’єднує українців по всьому світі.

 

 

«З отцем Миколою познайомилася на фейсбуці, коли отець організовував «Вервицю перемоги», запрошував долучатися, щоб молитися за перемогу воїнів над московським окупантом», - розповіла пані Людвіга. 

 

Сама вона родом з Івано-Франківщини, і проживає в США уже 23 роки. У Нью-Йорку жінка веде молитовну спільноту «Матері в молитві» та координує спільноту «Вервиця Перемоги», регулярно організовує молитви за полонених; за перемоги в бою тощо. За її словами, до щоденної молитви долучається багато християн з середовища українських емігрантів.

 

«Настрій був такий, ніби ми з цілою Україною вимолювати у Бога миру, спокою, перемоги над ворогом, єдності, і вірного, люблячого свій народ президента... – так описує пані Людвіга атмосферу, що панувала під час спільного молебня. - Народ втомився від війни, бідності, від бруду керівників держави! Настав час жити повноцінно у вільній і незалежній, мирній і багатій Україні! Ми втомилися від горя і крові, яку проливають наші діти і онуки, ми втомилися від наймитування! Ми хочемо жити в своїй українській хаті і працювати на рідній землі, родити дітей, продовжувати рід український!».

 

Молебень за Україну правив капелан армії США - Іван Тихович.

 

«Представники спільноти «Вервиця перемоги» називають себе «молитовним спецназом».  

Україна переживає не найлегші часи. Окрім зовнішньої агресії, її загрожує розірвати внутрішня ворожнеча. Однак знизити градус і зробити свій внесок у перемогу (бодай здорового глузду) по силах кожному.

Там, де «земного спецназу» замало, вступає в силу «спецназ ментальний». Там, де зроблене все можливе на рівні фізичному, лишається тільки вірити – у те, що усі щирі молитви неодмінно будуть почуті Господом», – говорить пані Людвіга Ролюк.

Write a comment

Comments: 0