· 

Дорога життя, продовження.

Відтинок дороги Делятин - Яблунів  протяжністю понад 33-км понад чверть століття не мав вагомого ремонту дорожнього полотна.

Внаслідок чого цей шлях перетворився на своєрідне “сафарі” для понад 50-тисячної громади навколишніх гуцульських сіл, де водночас проводився і тест на життя.  Адже тільки можна здогадуватися: хвора людина, чи вагітна жінка, витримає нестерпну мандрівку по бездоріжжю із місцями півметрової глибини вибоїнами,  чи по дорозі помре? Це у випадку, якщо автомобілям екстреної служби загалом вдалося добратися до потребуючого допомоги?

 

Не в надто кращій ситуації знаходяться й інші жителі, адже зникли перевізники, які колись обслуговували рейси на даній дорозі, бо їх техніка дуже швидко приходила в непридатний технічний стан. Та і доставка продукції  до магазинів даних населених пунктів по вищевказаній причині була майже неможливою.

 

Пролітали десятиліття,  мінялися кольори провладних корупціонерів, традиційно перед виборами лунав шквал обіцянок… 

 

АЛЕ…

Проблема людей так і залишалась невирішеною.

Тендер провели ще в серпні минулого року. Тендер з кошторисом із державного бюджету понад 240 000 000 гривень на ремонт цієї 33-кілометрової дороги  виграла компанія «ПБС».  Але завдячуючи паперовим злочинним маніпуляціям здійснюваних чиновниками, змінюється статус дороги. І вже як наслідок, цілком “законно”, як стверджують чиновники, залишилось всього лише 40 000 000 гривень але вже із бюджету області.

 

Виділених коштів мало вистачити лише приблизно на 10 км відрізку дороги, хоча ремонту гостро потребував весь

33-х кілометровий відрізок дороги.

 

Оскільки до вимог, прохань та звернень громади ніхто не дослухався, то у людей врешті за всі ці роки увірвався терпець.  І першого червня 2018 року жителі прилеглих сіл вийшли на безтермінову акцію у Стопчатові та Делятині  із вимогою негайного виділення коштів на ремонт цілого відтинку дороги Делятин – Яблунів.

До протестуючих приїжджали чиновники різних рівнів: перший заступник голови ОДА - М.В. Савка, директор департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури В.С. Рачкевич, перший заступник начальника САД Л. Я. Семанів. І всі вони заявили, що додаткове фінансування для капітального ремонту всього відрізку дороги Яблунів-Делятин неможливе.

 

А Голова Надвірнянської  районної державної адміністрації  Кеніз О.В. в усній формі заявив: якщо люди будуть і надалі виходити на акції протесту, то не отримають навіть те фінансування, яке є на сьогоднішній день.

Розпач і гнів зневажених та обманутих людей зростав щогодинно. Штучно ширилися чутки що нічого не вийде, до потреб людей ніхто дослуховуватися не буде.

До протесту своїх парафіян приєднався священик села Вижній Березів, капелан Микола Мединський, розуміючи обов'язок священика перебувати із громадою вірних не лише в час святкувань та радості, але в часи скрути, випробовувань та боротьби. Тож від самого початку він перебував поряд із тими, ким йому як священику Господь доручив опікуватись та очолювати у боротьбі за Правду Божу та Справедливість.

 

Очолюючи щоденно молитву "Вервиця перемоги" отець Мединський намагався розрадити у відчаї, запобігти агресії та надихнути громаду вірою у те що:

 

– Бог не в силі - Бог у Правді!

 

І якщо наші серця будуть сповнені Віри та Наснаги то:

 

–  Перемога і Торжество Божої Правди на Святій Українській землі неодмінно восторжествує!

Довгі дні протесту виснажували людей. У Стопчатові протест тривав п'ять днів і ночей, опісля перенесли до Делятина, де протестували ще одинадцять днів. Чиновники спочатку вперто ігнорували сам протест, сподіваючись, що люди не витримають і розійдуться, опісля робилися спроби вирішити проблему протестувальників руками "обуреного місцевого населення", штучно роздмухуючи протистояння.

Але мужні гуцули маючи духовну та моральну підтримку капелана Мединського та крицевий гірський характер твердо стояли на своєму. 

Вони боронили Правду, намагались достукатись до совісті чиновників та привернути увагу до проблеми цілого краю.

 

Всі події відбувалися у повному інформаційному "вакуумі", представники провідних телеканалів повідомляли про заборону "зверху" висвітлювати дані події. Виключення склали кілька місцевих регіональних телеканалів.

 

Тож, усвідомлюючи нагальну необхідність висвітлити події у інформаційному просторі, щоб привернути увагу суспільства загалом, капелан Микола Мединський дає запрошення інформаційному відділу громадської організації "Фронтова капеланія Шлях Єднання" (Сергію Лисенку та Іванні-Калини Костюк) допомогти у вирішення даної проблеми.

 

Після кропіткої, кількаденної праці інформаційників, які використовували вишліфувані майже п'ятьма роками війни навики та напрацювання, врешті решт вдалося проривати інформаційну блокаду, в котрій знаходилися протестувальники.

Велику роль зіграла підтримка народного депутата Олександра Шевченка, який неодноразово підіймав дане питання у Верховній Раді, а також допомога народного депутата Юрія Дерев'янка, який організував брифінг в стінах парламенту, де капелан Микола Мединський мав можливість озвучити проблему, наполегливо рекомендуючи чиновникам дослухатися.

Вирішальною подією стало відвідування делегацією протестувальників Івано-Франківської ОДА

Там спільними зусиллями волелюбним гуцулам врешті решт вдалося примусити голову Івано-Франківської ОДА видати розпорядження про винайдення додаткових коштів на ремонт дорожньої ділянки Делятин-Яблунів методом накладання першого шару асфальтного покриття.

 

І на даний момент техніка фірми " ПБС" успішно займається ремонтом дороги.

Тож, як підсумок цієї історії,  хочеться зазначити:

 

1. Ніколи не потрібно опускати руки та впадати у відчай, знайдемо завжди сили викорінити зі свого серця байдужість. Ніколи не толеруймо зло, обман та зневагу свого народу.

–  Просіть і дасться вам, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам (Мт.7:7).

 

2. Завжди маймо тверду віру:

– Будете мати віру з зерно гірчичне, і горі оцій скажете: піди, і гора зрушить з місця. І нічого не буде для Вас неможливого (Мт. 17:20).

 

3. Завжди плекаймо у собі незламний дух звитяги і боротьби за Правду і Справедливість.

– Борітеся- поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! (Тарас Шевченко).

 

Тож, здобувши Перемогу у боротьбі за Справедливість, відстоявши інтереси народу, насправді отримали ще один вагомий здобуток: відновили віру народу у Правду Божу та власні сили.

Здобули практику котрою можна поділитися з іншими громадами, передати здобутки далі.

Адже це насправді практика демократичних світових спільнот: акція громадського протесту у відстоюванні інтересів народу.

 

Тож таким методом, неквапно але впевнено, рухаючись вперед, потрібно втілювати у життя заповіт великого духовного батька Української нації митрополита Андрія Шептицького:

 

– Будувати Рідну Українську Хату.

 

Бо ж ми не можемо зараз одним махом відсторонити всіх корупціонерів від влади. Але ми можемо, і зобов'язані, примусити тих, хто при владі виконувати Закон і Конституцію, дбаючи про інтереси народу.

 

– В єдності сила народу-Боже нам Єдність подай!!!

 

 

Інфо-капеланія "Шлях Єднання".

Липень 2018 р.

 

Write a comment

Comments: 0