Цей текст надіслав капелан

Домашнє тепло Різдва для наших захисників

Новий Рік та Різдво Христове — свята, що єднають та примирюють нас, і в цей час ми зазираємо у найпотаємніші куточки нашої душі. Далеко від дому, наші захисники ще більше потребують тепла та щирих привітань. В канун Старого Нового Року капелан Микола Мединський разом із добровольцями та активістами з міст Дніпропетровська та Білої Церкви завітали до бійців 74-тої бригади ЗСУ. Дівчата пригостили воїнів смачною кутею, навезли багато їжі та смаколиків. Традиційно на порозі — щедрівки, колядки та пісні. 

 

Воїни мали змогу поспілкуватися з капеланом Миколою, хто мав бажання — міг сповідатися та причаститися. Окрім того отець Микола відправив Божественну літургію та освятив зброю. 

 

Дорогою на передову капелан із активістами також привітали бійців ДУК ПС. Воїни щиро та дуже тепло зустріли нас та не хотіли відпускати. Від'їжджаючи додому, до своїх мирних міст, ми лишали часточку своєї душі із нашими хоробрими захисниками, щоб це тепло зігрівало їх до нашого наступного візиту.

Автор: Анастасія Романова


ХРИСТОС НАРОДИВСЯ У ЯСЛАХ ВЕРТЕПУ – УКРАЇНА ВІДРОДЖУЄТЬСЯ У НАШИХ СЕРЦЯХ

Звичай, традиції та культурні надбання являються ніби обличчям народу, що ідентифікує його поміж іншими народами світу. Як запахта гама кольору дозволяє розпізнати квітку на клумбі, так і пізнавши духовні надбання народу, ми пізнаємо багатство та різномаїття квітника Господнього. Як кров, нуртуючи у жилах, сповнює життєдайною силою кожну клітину організму – так і пісня, колядка, щедрівка, розбурхує навіть збайдужілі серця українців, об'єднує всіх нас у молитві, із вірою та трепетом серця, прославити Бога, оспівуючи Матір Україну.

 

Черговий виїзд КС ДУК ПС (АЛЬФА І ОМЕГА) у рамках духовногопроекту “ШЛЯХ ЄДНАННЯ - МАТИ БОЖА ПРИЙМИ УКРАЇНУ” відбувся, щоб допомогти нашим воїнам на передовій відчути радість Різдва Христового, та надати духовне заопікунство і провести спілкування патріотично-виховного характеру.

 

12 січня групу активістів-добровольців із Білої Церкви та Дніпропетровська гостинно зустріли бійці та командири 74 розвідувальної аеромобільної бригади ЗСУ, та представники фронтової стоматології ‪Тризуб. Перед іконою “БОГОРОДИЦЯ ЄДНАННЯ” відбулася спільна молитва за перемогу.

 

Святкові колядки та щедрівки перепліталися з духовно-патріотичними лекційними розмовами, котрі вів капелан Микола Мединський-Залізняк, а Ольга Безклинська розповіла про таємниці Різдвяних символів. На завершення відслужили Божественну літургію, сповідали бажаючих та провели чин благословення зброї для наших воїнів.

 

Наступною станцією наших Різдвяних реколекцій була база ОТГ ДУК ПС та 1-ОШР ДУК ПС. Як і в 74-й бригаді ЗСУ, так і на базі добровольців, ми провели Божественну літургію, помолилися перед іконою Божої Матері, заспівали колядки та щедрівки, влаштували запальні танці. Ніби на якусь мить відійшли в сторону темні і болючі будні. Ми від’їздили із відчуттям того, що ми єдина родина.

 

Героїчний чин захисників приємно вразив нас, водночас надихаючи, очі їх ніби голос совісті народу, а погляд — втомлений, але випромінює незламність, вселяє віру у неминучість нашої перемоги. Як і герої минулої боротьби, так і українські добровольці сьогодення, не мають ані відзнак, ані нагород, ані визнання чи підтримки - крім підтримки українського народу.

 

Христос народився у яслах вертепу – Україна відроджується у наших серцях!

Слава Україні! 

Автор: Іванна Костюк